Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Yılın İlk İki Ayı İçerisinde Valiliğimizce 11 Proje Başvurusu Gerçekleştirildi

2011: öğrenen Antalya” yılını geride bırakan Valiliğimiz, “2012: Proje Zengini Antalya” yılı faaliyetleri kapsamında yılın ilk ayı içerisinde toplam 11 Avrupa Birliği proje başvurusu gerçekleştirdi.

2012 yılı teklif çağrısı döneminde Avrupa Birliği Hayat Boyu öğrenme Programı çerçevesinde Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim alanında 3 yenilik transferi ile 7 Hareketlilik ve 1 Jean Monnet proje teklifi, Valiliğimizce hazırlanarak veya teknik destek verilerek sonuçlandırıldı ve başvurusu gerçekleştirildi.

Valiliğimizin teknik desteğiyle hazırlanan ve ortak olarak yer aldığı, 365.000 Euro toplam bütçeli, örgün eğitim alanında değerler eğitimi üzerine eğitim müfredatı geliştirmeye ve uygulamaya yönelik kısa adı EUPHONY olan "Değerler Eğitimi" konulu çokuluslu LdV Yenilik Transferi proje teklifinin başvurusu Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına tamamlandı.

387.000 Euro bütçeli kısa adı SEFT olan ve Ukrayna Ailesi Derneği adına Valiliğimiz ortaklığında başvuru gerçekleştirilen bir diğer çokuluslu LdV Yenilik Transferi proje teklifiyle, Türkiye’de ve Antalya özelinde yabancı öğretmenlerin istihdamının desteklenmesi öngörülüyor.

Ayrıca, doğal kaynakların korunmasına yönelik olarak altyapı sektöründe çalışan profesyonellerin mesleki eğitimini konu alan 403.500 Euro toplam bütçeli çok uluslu LdV Yenilik Transferi proje teklifinde Orkon Mühendislik ile Valiliğimiz arasında proje ortaklığı tesis edildi.

Avrupa Birliği Hayat Boyu öğrenme Programı Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim kapsamında Hareketlilik Programında ise, Mesleki Eğitimden Sorumlu Kişilerin Eğitimi (VETPRO) amacıyla 24 personelin Portekiz ve Almanya’da Avrupa Birliği projeleri üzerine eğitim almalarına yönelik “AB Projeleri Geliştirilmesi İle İlgili Personelin Mesleki Becerilerinin Güçlendirilmesi” isimli proje teklifi Valiliğimizce hazırlanarak başvurusu tamamlandı.

Bunların yanında, sözkonusu Hareketlilik Programı kapsamında Mesleki Eğitimden Sorumlu Kişilerin Eğitimi (VETPRO) faaliyet alanı içerisinde, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi  (UMKE) ve 112 Acil Çağrı Merkezi personelinin mesleki kapasitesinin güçlendirilmesi amacıyla toplam 40 meslek mensubunun Almanya’da medikal kurtarma konusunda eğitim almaları konulu proje Valiliğimizce verilen teknik destekle hazırlanarak başvurusu yapıldı.

Yeni Mezunlar ve İşgücü Dünyasındaki Kişilerin Mesleki Eğitimi (PLM) faaliyet alanı kapsamında ise, Antalya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü adına, sosyal güvenlik alanında kayıt dışı istihdam alanında AB-Türkiye karşılaştırması, SGK Kumluca Merkez Müdürlüğü adına tarım sektöründe sosyal güvenlik uygulamaları ve SGK Muratpaşa Merkez Müdürlüğü adına Avrupa Birliği'nde insan kaynakları uygulaması konulu projelere teknik destek verilerek başvuru süreçleri tamamlandı.

Bunlara ek olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına hazırlanan, eğitim alanında çalışan 25 personelin İngiltere’de eğitim almalarına ilişkin “Eğitimde Kayıp Nokta: Değerler” isimli PLM hareketlilik proje teklifine ve ayrıca Antalya 112 Acil Çağrı Merkezi personelinin Almanya’da eğitim almaları ve mesleki kapasitelerinin artırılması amacıyla hazırlanan proje teklifine Valiliğimizce teknik destek sağlanarak başvuruları tamamlandı.

 

Akdeniz üniversitesi Avrupa Birliği Dökümantasyon Merkezi ile Hayatboyu öğrenme Programı kapsamında sunulan 18.144 Euro bütçeli Jean Monnet proje teklifi ise, Antalya İli Avrupa Birliği Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu (EU Alignment, Consulting and Orientating Board of Antalya Governorship) üyelerine veya kendilerini temsilen önerdikleri kişilere temel AB eğitimi vermek üzerine yapılandırıldı.
Haber Listesine Dön Okuma: 2728

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016