Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

Sanatı Destekliyoruz: Kültür ve Sanata 400 Milyon Euro Ayrıldı

Sanatçılar ve Kültür Operatörleri için Seyahat Hibesi Teklif Çağrısı

The Roberto Cimetta Fund, 2012 yılı için Seyahat Hibe Programına başlıyor.
2012 Avrupa Kültür Başkenti Guimarães (Portekiz) ve 2013 Avrupa Kültür Başkenti Marsilya (Fransa) ortaklığı çerçevesinde açılan bu teklif çağrısı Avrupa-Akdeniz-Arap bölgelerini kapsamaktadır. Türkiye'nin de dahil olduğu bu hibe programı, tüm sanat disiplinlerindeki sanatçı ve kültür operatörlerini kapsamakla birlikte şu alanlara öncelik tanıyacaktır: müzik, sahne sanatları, sinema, görsel sanatlar, tasarım ve mimarlık. Kültürlerarası hareketlilik sürecinde oluşacak seyahat ve vize masrafları program tarafından karşılanabilecek.

Programda bölgeler ve ülkeler şu şekilde belirlendi:
South Zone: Morocco, Algeria, Tunisia, Libya, Egypt, Mauritania, Jordan, Syria, Israel, Palestine, Lebanon, Turkey, and the countries of the Arabian gulf, Bahrain, Kuwait, Oman, Qatar, Saudi Arabia, United Arab Emirates, Yemen
East Zone: Macedonia, Albania, Bosnia and Herzegovina, Montenegro,Kosovo, Serbia, Croatia, Slovenia, Bulgaria, Rumania, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Armenia, Moldavia.
North Zone: Northern Europe: Germany, Austria, Belgium, Denmark, Estonia, Finland, France, Ireland, Latvia, Lithuania, Luxembourg, The Netherlands, United Kingdom and Sweden, Iceland, Liechtenstein, Norway. South of Europe: Southern Cyprus, Spain, Greece, Italy, Malta, and Portugal

Hibe için başvuru tarihi: 1-31 Ocak 2012
Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız: http://www.cimettafund.org/inscription/index/rubrique/4/lang/en

 

Edebi çeviri yapan Yayınevlerine 60 bin Avro'ya kadar hibe

Dizin 1.2.2 Edebi çeviri projeleri: Yayınevlerine yönelik olan bu başlıkta; yapılacak olan edebi çeviri çalışmalarına 2 bin ile 60 bin Avro arasında hibe almak mümkün. Çevirisi yapılacak olan eser bir kurgu eser olmalıdır (roman, öykü, kısa hikaye, tiyatro oyunları, çizgi romanlar, şiir vb.). Dizin 1.2.2 Edebi çeviri projeleri için son başvuru tarihi 03 Şubat 2012. Ayrıntılı bilgi, başvuru formu ve ek belgelere ulaşmak için: http://ccp.gov.tr/ccp/teklif-cagrilari/dizin-1-2-2/

Kültür ve Sanata 400 Milyon Euro - "Avrupa Kültür Programı"

Avrupa Kültür Programı 2007-2013

Teklif çağrıları
Kültürel Faaliyetlere Verilen Proje Desteği
Dizin 1.1 Çok-yıllı İşbirliği Projeleri - Son başvuru: 03 Ekim 2012
Dizin 1.2.1 İşbirliği Projeleri - Son başvuru: 03 Ekim 2012
Dizin 1.2.2 Edebi Çeviri Projeleri - Son başvuru:  03 Şubat 2012
Dizin 1.3.5 üçüncü ülkeler ile Kültürel İşbirliği Projeleri - Son başvuru: 04 Mayıs 2012

(2012 yılı için belirlenen üçüncü ülke: Güney Afrika Cumhuriyeti)
Dizin 1.3.6 Avrupa Kültür Festivalleri Desteği - Son başvuru: 15 Kasım 2012

Avrupa Düzeyinde Kültür Alanında Faaliyet Gösteren Kuruluşların Desteklenmesi (Dizin 2) - Son başvuru: 18 Eylül 2012

Kültür politikası analizine ilişkin faaliyet gösteren kuruluşlar arasındaki işbirliği projeleri (Dizin 3.2)
Son başvuru: 01 Ekim 2012 Ayrıntılar: www.ccp.gov.tr


 

31. Uluslararası Asolo Sanat ve Film Festivali-Yarışma Duyurusu

18-29 Ağustos 2012'de düzenlenecek festivalde (AsoloArtFilmFestival) şu kategorideki filmler yarışmaya katılabilecek: Sanat Filmleri, Sanatçı Biyografileri, Mimarlık ve Peyzaj Konulu Filmler, Tasarım ve Girişimcilik Filmleri, Video Sanatı ve Bilgisayar  Sanatı Filmleri ve Sinema okulları tarafından üretilen filmler.
Filmler 2010 yılı ve sonrası çekilmiş olmak zorundadır.. Son başvuru tarihi: 15 Nisan 2012

Ayrıntılar ve başvuru için tıklayınız: http://www.asolofilmfestival.it/en/festival-2012/bando-di-concorso/

 

Romanya'dan Türk Koreograflara yönelik teklif çağrısı

E-MOTIONAL Bodies & Cities (iki yıllık sanatsal hareketlilik ve dans değişim programı) ‘the international ArtistNe(s)t Residencies' başlıklı  yeni bir teklif çağrısı yayımladı. 4 hafta sürecek programda koreograflar yerel sanatçılarla birlikte devam eden projeler üzerine çalışacak ve yeni projeler geliştirme imkanı bulabilecekler. Seyahat, konaklama, mekan kiraları ve proje ücretleri program tarafından karşılanacaktır.

Son başvuru: 29 Şubat 2012

Hibe ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve başvuru formuna ulaşmak için:  http://www.e-motional.eu/files/emotional_mf_call.htm

 

Avrupa'da kültür ve sanat

Avrupa Kültür ve Yaratıcı Sektörleri için yeni program: ‘Creative Europe' 2014-2020

Sinema, TV, kültür, müzik, sahne sanatları, kültürel miras ve ilgili alanlarda çalışan binlerce insanın artan AB fonlarından daha fazla fayda sağlayabilecekleri yeni ‘Creative Europe' programı Avrupa Komisyonu tarafından 23 Kasım 2011'de Brüksel'de açıklandı.

900 milyon Avro'dan fazla sinema ve görsel-işitsel sektör desteğine (MEDIA Programme), yaklaşık 500 milyon Avro kültür sektörü desteğine (Culture Programme) pay edilecek olan bu yeni programın toplam tahmini bütçesinin 2014-2020 yılları arasında 1.8 milyar Avro olacağı öngörülmektedir.

Ayrıntılar: http://ec.europa.eu/culture/news/creative-europe_en.htm

Arnavutluk Avrupa Kültür Programı'na katılan 37. ülke oldu

Avrupa Komisyonu DG Eğitim ve Kültür Genel Müdürü Jan Truszczynski ve Arnavutluk AB büyükelçisi Mimoza Halimi tarafından imzalanan Mutabakat Zaptı ile birlikte Arnavutluk, Avrupa Kültür Programına tam üye oldu ve Kültür Programı çerçevesinde kültürel işbirliği fırsatlarından tamamıyla faydalanmaya hak kazandı. 2012 yılı itibariyle Türkiye'deki kurum/kuruluşlar Avrupa Kültür Programı çerçevesinde geliştirecekleri işbirliği projelerinde Arnavutluk'ta kültürel alanda faaliyet gösteren tüzel kişilerle ortaklık yapabilecekler.

Ayrıntılar: http://ec.europa.eu/culture/news/albanie-mou_en.htm

 

"2012 AB-Çin Kültürlerarası Diyalog Yılı"

AB ve Çinli liderler imzaladıkları ortak deklarasyon ile 2012'yi "AB-Çin Kültürlerarası Diyalog Yılı" ilan etti. Bu kapsamda: kültürel değişim ve insandan insana iletişim yollarıyla AB-Çin arasında kültürlerarası diyalogu ve karşılıklı anlayışı artırıp desteklemek, Çin ve AB kültür kurum ve kuruluşları arasında yapısal ve sürdürülebilir işbirliğini kurmak ve geliştirmek, ortak konularda sürdürülebilir politika diyalogu oluşturmak, AB-Çin stratejik ortaklığının gelişmesine katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

Ayrıntılar: http://ec.europa.eu/culture/news/eu-china-high-level-cultural-forum_en.htm

 

II. Avrupa Müzik Forumu İstanbul'da, 19 - 22 Nisan 2012
"Transcending Boundaries - Building Bridges"

2. Avrupa Müzik Forumu "Transcending Boundaries-Building Bridges" (Sınırları Aşmak-Köprüler Kurmak) başlığı altında 19-22 Nisan 2012 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek. Katılımcılar, çalıştay  genel kurul tartışmaları ve sunumlar ile Avrupa'da müzik alışverişini engelleyen fiziksel engelleri inceleyecek ve coğrafi, kültürel ve nesilsel anlamda sınırları aşmada müziğin oynadığı rolü tartışacaklar. Forum, sadece diyalog ve network oluşturmak için bir fırsat değil aynı zamanda İstanbul gibi çeşitli müzik geleneği olan enerjik bir şehrin atmosferinde katılımcıların birbirlerinden esinlenmeleri için bir şans olacak.
2. Avrupa Müzik Forumu İstanbul'un büyüyen sanat ve kültür merkezi ve Beyoğlu'nun kalbinde yer alan Borusan Müzik Evi'nde gerçekleşecek.

Ayrıntılar : http://www.emc-imc.org/events-conferences/european-forum-on-music-2012/


 

Ortak arama

Avrupa Kültür Programı Ortak Arama web sitesine kaydınızı yaptırarak ortak(lar) bulabilir veya projelere ortak olabilirsiniz:

Avrupa Komisyonu resmi ortak arama veri tabanı için tıklayınız:
http://en.www.mcu.es/sociopcc/proyectosLoadSaveForm.do?layout=altaProyectos&cache=init&language=en
http://culture.teamwork.fr/partner_search/index.php
 

Türkiye Kültürel İrtibat Noktası Sorumluları:

Hale Ural
hale.ural@kultur.gov.tr

Hakan Tanrıöver
hakan.tanriover@kultur.gov.tr

Tuba Köksal
tuba.koksal@kultur.gov.tr 

 

Adres:
Nejat Eczacıbaşı Binası
Sadi Konuralp Caddesi, No: 5 / Kat 1
Şişhane 34433 İstanbul
Tel: +90 212 252 33 82
Haber Listesine Dön Okuma: 2926

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016