Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

AB Yolunda Genç İletişimciler İçin Konferans: Hayatımız Alaturka Standardımız Avrupa

Konferansın açılışını yapan AKVAM Müdürü Doç. Dr. Erol Esen, bu yıl Akdeniz üniversitesinin katıldığı, AB Bakanlığı tarafından düzenlenen ''AB Yolunda Genç İletişimciler'' yarışmasının daha önce İstanbul'daki üniversiteleri kapsadığını, ancak bu yıl Anadolu'daki üniversitelere de açıldığını bildirdi. Akdeniz üniversitesinin 53 üniversite ile yarıştığını belirten Esen, "Burada Avrupa'dan kurumlarla, birimlerle çok daha yoğun işbirliğimiz var. Yılda yaklaşık 10 milyona yakın turist kabul ediyoruz. Bunun büyük bölümü Avrupa'dan geliyor'' dedi ve diğer bir avantajın da Akdeniz üniversitesi İletişim Fakültesinin daha önceki "Genç İletişimciler" yarışmasında başarı kaydetmesi olduğunu dile getirdi. Esen, yarışmanın amacının kitle iletişim araçları kullanılarak Türkiye-AB ilişkilerinin değerlendirilmesi, AB hakkında bilgilendirme olduğunu vurguladı.

 

Esen, daha sonra "öğrencilerin bizi Avrupa'ya, Avrupa'yı da Türkiye'ye anlatacak sloganlar geliştirmeleri, grafik tasarımları geliştirmelerini bekliyoruz" diye konuştu. Yarışma sonuçlarının 9 Mayıs Avrupa Günü'nde açıklanacağına değinen Esen, başvuruların 9 Mart 2012'de sona ereceğini bildirdi. Esen, "Ankara'da eserlerimiz takdir görürse, başarıyla bu ipi göğüslerse bizim için büyük bir sevinç kaynağı olur. İyi bir çalışma başlattığımızı düşünüyorum" diye ekledi.

 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezi (CEUPA) Genel Koordinatörü Baki Karaçay da AB Bakanlığı tarafından düzenlenen yarışmayla ilgili olarak Akdeniz üniversitesi'nin çalışmalarına destek verdiklerini söyledi ve AB süreciyle ilgili olarak yerelde de farkındalığın artması için Valilik olarak çalışmalar yürüttüklerini belirtti. AB hibelerden yararlanma yarışında Antalya'nın öne geçmesine katkıda bulunmaya çalıştıklarına değinen Karaçay, yarışmaya katılmayı düşünen adaylara fikir vermesi için gerçekleştirdikleri projeler ve çalışmalardan bahsederek, bu süreçte karşılaştıkları ilginç olaylardan örnekler verdi.

 

AB Bakanlığı tarafından düzenlenen Yarışma üniversitelerin İletişim, Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri ve ilgili Meslek Yüksekokullarının lisans ve ön lisans öğrencilerinin katılımına açık. AB Bakanlığı tarafından geçen sene olduğu  gibi, gelen talepler doğrultusunda üniversiteler ziyaret edilerek üniversite öğrencilerine Türkiye’nin AB’ye Katılım Süreci konusunda bilgilendirmeler yapılmaya devam ediyor.

 

Yarışmada dört kategori var: 1- TV, 2- Basın ve Açık Hava Reklamı, 3- Radyo, 4- İnternet ve Sosyal Medya Uygulamaları.

 

“AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması”nda birincilik ödülü kazanan eserin sahipleri Brüksel ve AB Dönem Başkanlığını yürütecek olan Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ı kapsayan bir gezi ile ödüllendirilecek. İkincilik ödülü kazanan eser sahiplerini ise Brüksel gezisi bekliyor. Yarışmada üçüncü olan eser sahipleri dizüstü bilgisayar ile ödüllendirilecek.

 

AB Bakanlığı tarafından düzenlenen  ve üniversite öğrencilerine açık olan Yarışmaya Son başvuru tarihi 9 Mart 2012.
Haber Listesine Dön Okuma: 2154

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016