Bizi Takip Edin


E-mail Grubumuza Katılın Web sitemize yeni eklenen duyurular ve güncel bilgilerden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki alana e-mail adresinizi giriniz.
Güncel

CEUPA ve AKVAM Ortaklığında Avrupa Birliği Hibeleri ve Proje Yazımı Eğitimine Büyük İlgi

Avrupa Birliği üyeliği yolunda hızla ilerlemekte olan ülkemizde, ekonomik, teknolojik, sosyal ve kültürel anlamda entegrasyonun sağlanması, proje kültürünün geniş kitlelere yayılarak nitelikli projeler üretilmesi ve AB tarafından sağlanan hibe programlarından yeterli düzeyde yararlanılmasına katkıda bulunmak amacıyla, Antalya Valiliği AB Projeleri ve Koordinasyon Merkezi (CEUPA) ile Akdeniz üniversitesi AB Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) ortaklığında 12 Aralık 2011 tarihinde “Avrupa Birliği Hibeleri ve Proje Yazımı Eğitimi” başlıklı bir günlük program büyük ilgi gördü.

 

Akdeniz üniversitesi Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve 202 kişinin iştirak ettiği programın açılış konuşması AKVAM Müdürü Doç. Dr. Erol Esen tarafından yapıldı. Daha sonra, CEUPA Genel Koordinatörü Baki Karaçay, Avrupa Birliği Mali Kaynakları, Hibe Programları, Teklif Çağrıları ve Kolay Erişim Yolları ile Hayat Boyu öğrenme Programı hakkında katılımcıları bilgilendirdi; ayrıca Konsept Not oluştururken izlenmesi gereken yollar hakkında bilgi vererek katılımcıların sorularını cevapladı. Katılımcıların çoğunluğunu Kepez Milli Eğitim ve İl Sağlık Müdürlüğü personelinin oluşturduğu programı, Akdeniz üniversitesi öğrencileri de yoğun bir ilgiyle izledi.

 

Programın öğleden sonraki oturumunda CEUPA’da görevli Proje Uzmanı Meryem Zincirli, Hayatboyu öğrenme Mesleki Eğitim Programı (LdV) “Yenilik Transferi” projeleri hakkında bilgi vererek, kimler tarafından başvuru yapılabileceği ve proje yazma sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgi verdi; ayrıca katılımcılara proje hazırlama çalışmalarında ışık tutması açısından form doldurma konusunda ipuçları verdi. Son oturumda CEUPA’da görevli Proje Uzmanı Esra Tilkioğlu, Hayatboyu öğrenme Mesleki Eğitim Programı (LdV) kapsamında ülkemizin yararlandığı diğer projeler olan “Hareketlilik ve Ortaklık” projelerini tanıttı ve katılımcıların sorularını cevapladı.

 

Programın sonunda eğitimin verimliliğini ölçmek ve gelecekteki eğitimlere ışık tutması amacıyla katılımcılara anket uygulandı. Program, katılımcı 220 kişiye katılım belgesi dağıtımıyla sonra erdi.
Haber Listesine Dön Okuma: 1949

Anasayfa | Sıkça Sorulan Sorular | Etkinlik Takvimi | İletişim | Gizlilik ve Güvenlik | Mail Grubundan Ayrıl | Dokümanlar | Webmail | Antalya Valiliği 

Antalya Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu | 2009 - 2016